Вдячні тернополянам за гостинність! Як живуть переселенці у 28 школі
Заступниця директора з виховної роботи Ірина Цимбалюк розповідає, що на базі 28 школи внутрішньо переміщених осіб почали приймати з 6 березня. Для них організували спеціальні комфортні ліжко-місця.
– Спершу ми думали, що люди прибуватимуть сюди транзитом, на одну-дві ночі. Дійсно, так часто траплялось. Однак, в нашому навчальному закладі від початку березня тимчасове житло знайшли приблизно 450 переселенців, сімдесят з яких досі тут мешкають. Вони залишаються у школі, бо не мають можливості повернутися додому! – пояснює Ірина Титівна.
До слова, у Тернопільській школі № 28 прихистили людей з окупованих територій нашої держави та регіонів, де ведуться бойові дії – з Харкова, Херсону, Сєверодонецька, Рубіжного, Попасної тощо.
– У нас жили батьки з дітками від 2 місяців, а найстарша жінка мала 84 роки. Зараз у нашому навчальному закладі мешкає багато пенсіонерів, а раніше ми прийняли кількох людей з інвалідністю, котрі завдяки волонтерам нещодавно поїхали за кордон, – говорить Ірина Цимбалюк.
За словами жінки, переселенців у школі розмістили в двох залах – спортивному й актовому. Для них постарались зробити максимально зручні умови.
– Ліжко-місця для кожної сім’ї або одиноких людей ми відділили ширмами, аби кожен мав свій особистий простір. У нашому навчальному закладі є душові кабінки, пральна машинка, в якій можна попрати речі. Людям ми видали спортивний інвентар, тому ввечері вони можуть позмагатися в настільному тенісі або інших іграх, – ділиться заступниця директора з виховної роботи.
Для найменшеньких в цьому закладі облаштовані своєрідні ігрові кутки. Старші діти мають змогу відвідувати гурток сучасних танців, а ще їх три рази в тиждень до спільних занять з учнями залучає вчитель театрального мистецтва.
У Тернопільській школі № 28 цілодобово працює їдальня. Тут є електричні чайники й мікрохвильова піч, тому переселенці можуть будь-коли зробити собі каву або чай, гарячі перекуси.
На кухні пліч-о-пліч з вчителями працюють переселенки. У школі №28 триразове харчування отримують ще й двадцять людей, які знайшли прихисток у ДЮСШ №1, що розміщена навпроти.
– Крім того, колектив нашого закладу щодня годує майже 300 військових Збройних Сил України, тому місцева військова частина значною мірою допомагає нам з продуктами. Також багато чого власноруч приносять батьки вихованців школи і педагоги, – каже пані Ірина.